Корисна інформація
Вимоги країн ЄС щодо транспортування тварин за кордон
Відповідно до вимог Європейської комісії, для перетину кордонів, при ввозі або транзиті, всі домашні тварини (собаки, кішки або тхори) мають:
– бути марковані імплантацією мікрочіпу;
– бути вакциновані проти сказу лікарем вет. медицини :
– тварині має бути принаймні 12 тижнів на дату введення вакцини;
– дата введення вакцини не має передувати даті маркування мікрочіпом;
– пройти дослідження на наявність антитіл до збудника сказу :
– тест повинен проводитися на зразку, відібраному лікарем вет. медицини , не раніше 30 днів після дати вакцинації і не пізніше ніж за три місяці до дати відправлення;
-результат дослідження повинен показувати рівень нейтралізуючих антитіл до вірусу сказу у сироватці крові 0,5 МО/мл або більше;
-тест повинен виконуватися в сертифікованій лабораторії.
Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики і ветеринарно-санітарної експертизи входить в список сертифікованих лабораторій, які проводять дослідження сироваток крові на наявність антитіл проти сказу. Список сертифікованих лабораторій можна побачити на сайті:http://ec.europa.eu/food/animal/liveanimals/pets/appruval_en.htm
Лабораторія приймання патологічного матеріалу, яка приймає та реєструє на ці дослідження, знаходиться за адресою: 03151, м. Київ, вул. Волинська,12.
Працює з понеділка по п’ятницю, з 9 до 17 годин. Наш телефон (044) 377-53-85, е-mail – priemka-pat@vetlabresearch.gov.ua
Сироватки для дослідження повинні відбиратися лікарем ветеринарної медицини в стерильні поліпропіленові пробірки, які загвинчуються, епіндорфи в об’ємі – не менше 0,5 -1,0 мл. Транспортувати сироватки необхідно на льоду в термоконтейнері (термосі). При доставці сироватки в лабораторію необхідно мати супровідний документ, який оформляє лікар вет. медицини. Дослідження проводиться тільки після сплати рахунку, який виписується під час прийому зразка сироватки.Вартість дослідження 2223 грн.26 коп. Якщо розрахунок за дослідження проводиться за реквізитами банку до здачі сироватки на дослідження, квитанція про сплату повинна бути надана разом з супровідним документом.Можливе надсилання сироваток в термоконтейнері (термосі) експрес-поштою або кур’єрскою поштою разом з супровідним документом, копіями закордонного паспорту власника, паспорту тварини і квитанцією про оплату за дослідження. Результат дослідження виписується на офіційному бланку українською і англійською мовами. Перевірте правильність написання в супровідному документі всіх даних особливо написання англійською мовою прізвища ім’я власника та клички тварини. Проби сироваток без ідентифікаційного номеру тварини (мікрочипу) і проби, непридатні для дослідження (гемолізовані) або ті, які надійшли з порушенням цілісності контейнера (пробірки), утилізуються і дослідженню не підлягають. Термін дослідження – 14 робочих днів (в разі необхідності термін може бути збільшений до 3-4 тижнів). Результати лабораторних досліджень забирає замовник.
Реквізити:
Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветсанекспертизи.
ЄДРПОУ 00699690
Р/р UA548201720313271003201006898, Банк ДКСУ України у м. Києві, ІПН 006996926587.
Поштова адреса: 03151, Київ, вул. Донецька, 30
тел.(044) 377 53 85
Товариство з обмеженою відповідальністю “НЕОВЕТЛАБ УКРАЇНА”
Вперше в Українi приватна ветеринарна лабораторiя отримала повноваження від Європейського союзу на проведення досліджень з визначення антитіл до вірусу сказу і офіційно включена до переліку уповноважених лабораторій:https://ec.europa.eu/food/
Вартість дослідження складає 2000 грн. Стандартний термін проведення 9-10 днів. За необхідності термін може бути зменшений до 3-4 днів, але дослідження буде проводитися індивідуально і за більшу вартість.
Приймаємо зразки за адресою: вул. Васильківська 28, 03022, м. Київ (станція метро “Васильківська”). Також зразки можна відправити Новою поштою на відділення № 286 (вул. Васильківська 32) або відділення № 29 (вул. Васильківська 34) на ім’я Олег Неволько, тел. 06849433833 та Микола Іванов 0501913383 або, за попередньою домовленістю, наш кур’єр організує доставку зразків.
Після проведення дослідження замовник буде повідомлений за телефоном та, за необхідністю, отримає скан копію Результату на електронну пошту. Оригінал Результату лабораторного дослідження можна отримати за адресою лабораторії, за допомогою нашого кур’єра або Новою поштою на найближче до Вас відділення чи на Вашу адресу.
Працюємо з понеділка по п’ятницю, з 9 до 19 годин, в суботу з 9 до 15 годин. За додатковою інформацією можете звернутися за телефонами 0(50) 191 33 83, 0(68) 494 33 83, е-mail: neovetlab@ukr.net або admin@neovetlab.com.ua
Наш сайт: https://www.neovetlab.com.ua/
Банківські реквізити:
Товариство з обмеженою відповідальністю “НЕОВЕТЛАБ УКРАЇНА”
р/р UA 323007110000026002052621195у ПАТ КБ “Приватбанк”
МФО 300711 Код ЄДРПОУ 41693699
Чіпування , всі необхідні планові щеплення, а також відбір крові та відправка сироватки крові та всіх необхідних супровідних документів для визначення титру антитіл до вірусу сказу можливі в нашій ветеринарній клініці!
Оксигенотерапія
Оксигенотерапія – застосування кисню з лікувальною і профілактичною метою для підвищення його кількості в клітинах організму. В повітрі, яке ми дихаємо, є 21% кисню, але, за допомогою кисневого концентратора, рівень кисню можна підвищити до 40-60%.
Якщо цю процедуру провести правильно і вчасно, вона допоможе тварині уникнути серйозних проблем зі здоров’ям, що виникають в результаті порушення кисневого обміну.
Для чого киснева терапія використовується у ветеринарії?
Основним показаннями для проведення оксигенотерапії є гіпоксія, яка виникає в результаті недостатньої оксигенації крові. Причини гіпоксії: травматизація, шок, інтоксикація, порушення функціональності і цілісності легень, стресова ситуація, крововтрата, порушення транспортування клітинами крові кисню, больовий синдром.
Оксигенотерапію проводять:
- при набряку легенів,
- при шокових станах;
- під час операції під загальним наркозом або після неї;
- при теплових ударах;
- при хворобах серця, головного мозку та інших важливих органів;
- при задишці будь-якого походження.
Наша ветеринарна клініка «Вірний Друг» має спеціальне обладанання для кисневої терапії, яке дозволяє надавати допомогу, навіть рятувати життя волохатих пацієнтів.
Ефект від застосування оксигенотерапії.
Під час проведення процедури у тварин з дихальною недостатністю підвищується вміст кисню в плазмі крові,киснем насичуються альвеоли, в крові зростає кількість оксигемоглобіну. Таким чином, в результаті процедури оксигенотерапії у хворих тварин нормалізується робота серцевого м’яза і артеріальний тиск, зменшується задишка, починають діяти ліки, ефективність яких знижується при кисневому голодуванні.
Після одноразового або системного проведення оксигенотерапії, нормалізується кількість циркулюючого кисню, що покращує роботу серцево-судинної системи, легень, роботу печінки, центральної нервової системи, підвищує активність, покращує апетит.
Незважаючи на ефективність процедури, максимальна дія терапії досягається комплексно і залежить не тільки від призначеного і проведеного лікування, а й від початку часу надання допомоги.Основним свідченням для проведення оксигенотерапії є гіпоксія, яка виникає в результаті недостатньої оксигенації крові. Причини гіпоксії: травматизація, шок, інтоксикація, порушення функціональності і цілісності легких, стресова ситуація, крововтрата, порушення транспортування клітинами крові кисню, больовий синдром.
Пам”ятка. Догляд за тваринами після стерилізації / кастрації
- Краще забрати тварину з клініки після операції не відразу, а через 2-3 години, щоб переконатися, що вихід з наркозу відбувається в межах фізіологічних норм і не супроводжується жодними ускладненнями. До того часу тварина починає реагувати на довкілля, а часом і намагається встати.
- Так як на час глибокого сну інтенсивність обміну речовин знаходиться на дуже низькому рівні – температура тіла знижується. В оселі тварину бажано розмістити біля джерела тепла на теплій підстилці або накрити. При тривалому зниженні температури тіла можна покласти до спини і кінчиків лап грілку або пляшки з теплою водою. Не слід обігрівати зону операційного поля, щоб уникнути кровотечі.
- У період виходу з наркозу тварина не контролює процес сечовипускання і може мочитися під себе, тому бажано тримати її на сорбуючій пелюшці або одягнути памперс.
- Після наркозу можливі поодинокі епізоди блювоти.
- Не виключено, що тварина через деякий час проявить апетит, але годувати його можна лише через кілька годин (5-8 годин).
- Перший час можна змочувати ясна і язик теплою водою, а коли відновиться можливість ковтати – можна поїти невеликою кількістю теплої води або злегка підсолодженого слабкого чаю.
- Починати годівлю слід з поживного корму, що легко засвоюється, можна також давати вівсянку або рис з пісною куркою. Годувати потрібно невеликими порціями в декілька прийомів.
- Після загальної анестезії можлива затримка дефекації до 2-3 днів внаслідок уповільнення перистальтики кишечника і зниження загального обміну речовин. При затримці дефекації довше 3 днів можна дати тварині вазелінове масло, касторову олію або Дуфалак.
- Для захисту післяопераційних швів на самок зазвичай одягають попону. Носити попону потрібно аж до зняття швів (8-10-й день після операції) і за необхідності ще 1-2 дні до повного загоєння. Слідкуйте за збереженням швів після операції стерилізації! Тварини легко травмують операційну рану, після чого загоєння відбувається набагато довше. При необхідності можна обробити операційну ділянку розчином хлоргексидину 0,05 % , мірамістину тощо. Уникайте використання спиртових розчинів (йод, зеленка) – вони надмірно пересушують ніжну шкіру і уповільнюють регенерацію.
- Після кастрації у котів шви не накладаються, рана практично не вимагає догляду.
- У псів догляд за раною залежить від способу кастрації – якщо кастрація здійснювалась з ампутацією мошонки – накладаються шви, які вам також потрібно берегти від пошкодження собакою протягом 10 днів. Якщо кастрація проводилася без ампутації мошонки – можливе утворення потертості, тому обробка полягає в корекції підмочування і попрілості (Банеоцин, Левоміколь). Щоб тварина не проявляла надмірну увагу до рани – надягайте захисний комір відповідного розміру протягом кількох днів після операції.
- Симптоми статевої охоти, хоча й у менш вираженій формі, можуть зберігатися на термін до 2-3 тижнів після операції – це відповідає періоду виведення статевих гормонів з організму після їх синтезу.
- Деякі звички у тварин можуть зберегтися – наприклад, якщо тварина звикла виходити на вулицю – воно буде прагнути туди потрапити в силу сформованої звички, а не через статевий потяг.
- Якщо у вас викликає побоювання стан тварини (протягом декількох днів зберігається слабкість, сонливість, відсутність апетиту, порушенння сечовипускання або дефекація) – не зволікайте, звертайтеся до лікаря. Операція під загальною анестезією являє собою серйозний стрес для організму, тому можливе загострення хронічних і в’ялоперебігаючих захворювань, що ускладнюють перенесенння наркозу.
Чіпування тварин
Чіпування або електронна ідентифікація тварин — це імплантація під шкіру тварини мікрочіпу, який містить у собі унікальний 15-значний номер. Цей номер закріплюється за твариною індивідуально і залишається за нею протягом всього життя. Чіпувати можна собак, котів, птахів, сільськогосподарських тварин тощо.
Навіщо чіпувати тварину?
Тварин чіпують з кількох причин. Перша — аби її можна було ідентифікувати, якщо вона загубиться. Крім того, сьогодні у більшості випадків неможливо вивезти тварину закордон, якщо їй не вживлений чіп (виключення є для тварин, які мають татуювання і документи, які підтверджують, що його зробили до 3 липня 2011 року).
Для того, щоб вивезти тварину в іншу державу, зокрема, до країни ЄС, власник повинен виконати вимоги цієї країни. Тварина має бути чіпована, мати ветеринарний сертифікат та щеплення проти сказу. Також чіпування виключає, що вашу тварину переплутають з чиєюсь.
Ще одна причина — участь у виставках. Аби тварина могла це робити, воно обов’язково повинна бути чіпована, а її номер — занесений у родовід.
Чіп не дозволяє відслідковувати переміщення тварини. У ньому не закладена така функція. Пристрій маленький, пасивний і інформацію з нього можна зчитати лише за допомогою сканера.
Мікрочіп, на якому і записана інформація, знаходиться всередині капсули. Остання — розміром з рисове зернятко (довжина 12 мм, діаметр — 2,1 мм, вага — 0,6 г). Капсула зроблена зі спеціального скла, яке не відторгає організм тварини. З часом вона обростає його тканинами, за рахунок чого не мігрує тілом. Інформацію з нього зчитують за допомогою спеціального сканера.
Як імпланується чіп?
Чіпування являє собою імплантацію капсули з мікрочіпом під шкіру тварини. Як правило, роблять це через одноразовий аплікатор, схожий на шприц. Власне, для тварини за відчуттями введення чіпу, те саме, що ін’єкція. Чіп вводять в область холки (місце між лопатками чотирилапого).
Що таке стерилізація?
У якому віці краще стерилізувати кішку?
Стерилізацію можна проводити з 6 місячного віку, каструвати кота – з 8 місяців. В цьому віці у тварин жіночої статі може починатись перша статева охота, яка може тривати до місяця, в залежності від виду тварини та індивідуальних фізіологічних особливостей. Ознаки того, що у тварини почалась статева охота включають в себе: поганий апетит, в’ялість або, навпаки, підвищена активність, тварина може бути більш емоційна (особливо кішки), ставати в характерну позу, видавати короткі гучні звуки тощо. Коти починають мітити територію, сеча набуває концентрованого специфічного запаху. Якщо Ви помітили подібні ознаки у свого домашнього вихованця, це привід замислитись про стерилізацію.
Чи повинен я стерилізувати свою тварину?
Так, стерилізувати тварину потрібно, і на це є декілька причин. По–перше, під час статевоі активності тварини можуть бути дуже голосними, причому це може продовжуватись цілодобово, іноді взагалі ніколи і не закінчуватись. Самці починають мітити територію, тому приміщення, де вони живуть, має специфічний неприємний запах. До того ж самці можуть ставати агресивними до інших людей або тварин, пробують втекти з дому. Кішки та суки можуть вагітніти, іноді, повірте, і непомітно для власника. Наприклад, кішка може вагітніти 3 – 4 рази на рік, таким чином народжувати 9 – 20 котенят в рік.
По–друге, нестерилізовані тварини мають схильність до певних захворювань. Наприклад, у кішок та сук зростає вірогідність захворіти раком молочних залоз до 90 % у порівнянні зі стерилізованими тваринами. Слід пам’ятати, що самки старші 7 річного віку складають групу ризику щодо розвитку запалення матки (ендометриту) та полікістозу яєчників. Застосування хімічних гормональних контрацептивів можуть значно прискорити розвиток вище вказаних захворювань.
Чи важко моїй тварині жити без нащадків?
Ні, тварини народжують не задля задоволення, вони не планують заводити сім’ю, а стають «рабами своїх гормонів».
Як я можу підготовити свою тварину до стерилізації?
Для того, щоб розрахувати можливі анестезіологічні ризики, ми рекомендуємо проводити передопераційну діагностику:
– загальний та біохімічний аналіз крові;
– ультразвукове обстеження органів черевної порожнини та/або серця.
Перед запланованим оперативним втручанням тварина потребує голодноі дієти протягом 6-8 годин. Ми рекомендуємо догляд за твариною як мінімум 1 – 2 доби. Після повернення додому з клініки тварині потрібно дати спокій та притримуватись рекомендацій Вашого ветеринарного лікаря.
Ми розуміємо, що день оперативного втручання може бути тривожним для Вас, тому хотіли б зробити цей день якомога спокійнішим та приємнішим.
З повагою, «Вірний Друг».